Вчора Ростуризм закликав туроператорів припинити продаж путівок у Єгипет, а МЗС рекомендував росіянам утриматися від поїздок туди, до нормалізації політичної обстановки.

Росавіація ж поінформувала авіакомпанії про необхідність розробки в найкоротші терміни комплексу заходів з вивезення пасажирів, раніше завезених на курорти Єгипту, у разі виникнення форс-мажорних обставин.

Однак посольство Єгипту в Москві назвав безпідставними ці заяви, пояснивши що “курортні зони живуть спокійним життям, оскільки всі єгиптяни розуміють, наскільки важливий туризм для країни, і особливо наскільки важливі для країни пірамід численні російські туристи.

І дійсно, владою Єгипту приймаються всі необхідні заходи для забезпечення безпеки іноземних туристів і на території країни досі не було зафіксовано жодного нещасного випадку, що стався з ними в зв’язку з політичною кризою.

Представник посольства також нагадав, що комендантська година в Шарм-ель-Шейху скасовано, і іноземні туристи можуть там рухатись там без обмежень. А що стосується недавніх зіткнень в Хургаді, вони відбулися далеко від туристичної зони, і зараз там теж все спокійно.

Варто зауважити, що російським туроператорам було лише настійно рекомендовано скоротити обсяг продажів турів у Єгипет, запропонувавши своїм клієнтам альтернативні напрямки, але офіційної заборони на продаж турів від Ростуризму і Мзс в цю країну не було.

Таким чином, з-за черговий істерії в ЗМІ про ситуацію в Єгипті фактично вводиться неофіційна ембарго на реалізацію туроператорами турів у цю країну. І при цьому, що авіакомпаніям таку нагальну рекомендацію» дати, мабуть, забули, тобто вони будуть літати туди у тому обсязі, як вважатимуть за потрібне, а порожні блоки місць на цих рейсах у відповідності з договорами доведеться оплачувати туроператорам.

Виходить, що з Єгиптом зараз знову вийшла точно також ж ситуація як в 2011 році, коли всі фінансові витрати з вивезення туристів лягли на плечі туроператорів, а російські авіаперевізники нічого тоді не втратили.

Асоціація туроператорів збирається найближчим часом розібратися з цією не справедливою на її думку ситуацією, звернувшись в Ростуризм, Мінтранс і Росавіації.