Договір про будівництво нової ділянки залізниці, що дозволяє поїздам слідувати з Центральної Росії в південні регіони і на Кавказ, не перетинаючи територію України, підписали 25 червня представники «Російських залізниць» і Міноборони РФ.

Як випливає з повідомлення ТАРС, роботи будуть проводитися спочатку на ділянці Журавка — Міллерово довжиною близько 20 кілометрів, що з’єднує Бєлгородської та Ростовської області РФ. А весь проект передбачає будівництво нового залізничного полотна між станціями Прохорівка, Журавка, Міллерово, Чортків і Батайськ, протяжністю понад 120 кілометрів.

У будівництві будуть задіяні понад 900 чоловік з особового складу Міноборони і 360 одиниць дорожньої спецтехніки. Вартість всього проекту оцінюється в 57 мільярдів рублів, термін введення в експлуатацію всього «об’їзного» ділянки – 2018 рік.

За заявою Міністра транспорту російської федерації Максима Соколова, зробленому ним раніше, залізницю в обхід української території будуть будувати незалежно від того, як будуть складатися відносини між РФ і Україною. Причини, що спонукали почати будівництво, на думку міністра, не політичні, а економічні. Неодноразові перетину кордону викликають багато незручностей при перевезеннях вантажів та пасажирів.