Москвичі Олександр Панов та Артем Киракозов – засновники “Міністерства безглуздих поїздок”, в концепцію якого не входить серйозна підготовка, спробували здійснити амбітну подорож з Москви до острова Мадагаскар, використавши в якості транспорту лише надувний човен, нехитру екіпіровку і спальні мішки.

Часу на подорож чоловіка собі відвели місяць, однак на певному етапі здійснення плану завадили технічні складності. Про всіх своїх перипетіях москвичі розповіли на своїх сторінках в Facebook.

Стартувало подорож 9 квітня 2015 року. За розрахунком мандрівників, моторний човен повинна була рухатися в середньому зі швидкістю близько 70 км/год. На вимушені паузи, пов’язані з можливим ремонтом та іншими технічними зупинками чоловіка відвели сумарно не більше трьох днів.

Практика, однак, показала результати, далекі від їх початкових прогнозів. Човен змогла рухатися з середньою швидкістю не більше 30 км/год, постійно ламалася і «пащеки» води. На вимушені зупинки для ремонту пішло в цілому близько 10 днів.

Зрештою, діставшись до Єгипту, росіяни вирішили припинити сміливий експеримент, і 8 травня купили квитки на батьківщину. Однак вилетіти додому їм не вдалося – в Каїрі їх заарештувала поліція, так як в закордонних паспортах у них були відсутні штампи про в’їзд в країну.

Чоловіки провели 8 днів у Каїрі в камері попереднього ув’язнення, і 17 травня були звільнені. Панов і Кирзаков сказали, що протягом перебування за гратами їм ніхто не висунув жодних звинувачень, так само як і не надав ні адвоката, ні навіть перекладача.

В цілому чоловікам вдалося подолати близько 5 тис. кілометрів по річках на території Росії, а також за морів – Азовського, Чорного, Мармурового, Егейського та Середземного.

Нагадаємо, у 2013 році в грудні росіянин Федір Конюхов стартував на весловому човні з Чилі з наміром переплисти Тихий океан. Свою подорож він завершив у травні 2014 року в Австралії. На «заплив» пішло 160 днів. Це був найкращий результат у класі подібних морських переходів.