Системи вентиляції

9-30-2021

 

Фото продукту

 

 

У загальноприйнятому розумінні системи вентиляції потрібні для видалення з приміщень відпрацьованого повітря і заміни його чистим.  Їх класифікують за кількома ознаками. Також хочемо вам порекомендувати системи вентиляції, кондиціонування та енергозбереження від компанії Ліка-Комфорт .

Класифікація систем вентиляції

За способом подачі і відведення повітря

За способом подачі свіжого і видалення відпрацьованого повітря системи вентиляції діляться на природні і штучні (по-іншому, механічні та примусові).

Особливості природних систем вентиляції

При використанні природних систем вентиляції не застосовують електродвигуни, вентилятори та інше електрообладнання. Повітря подається і видаляється:

  • за рахунок аерації-різниці температур всередині і зовні приміщень. Цей процес використовують для вентилювання приміщень з високими тепловиділеннями. Більш холодний, щільний і важкий зовнішнє повітря природним чином витісняє з приміщень нагріте, менш щільний легкий повітря. Його циркуляція забезпечується джерелом тепла, який в системі грає роль вентилятора.

Так працює природна система вентиляції за рахунок різниці температур зовні і всередині приміщення

  • в результаті різниці тиску в приміщеннях і в витяжному пристрої (дефлекторі), встановленому на даху будівлі. Щоб така система вентиляції працювала, мінімальний перепад висоти повинен бути три метри.

Так може виглядати пристрій природної системи вентиляції із застосуванням дефлекторів

  • внаслідок вітрового тиску. У цьому випадку з навітряного боку будівлі утворюється зона підвищеного тиску повітря, а з підвітряного – зниженого. Відповідно, для циркуляції повітря в будівлі досить зробити отвори для його подачі і видалення.

Природні системи вентиляції прості, недорогі і надійні, але малоефективні і залежні від зовнішніх факторів: пори року, тиску, сили і напрямку вітру. Вони підходять для житлових приміщень або виробництв, не пов’язаних з викидом шкідливих речовин.

Особливості штучних (механічних) систем вентиляції

При влаштуванні штучних систем вентиляції для подачі і видалення повітря використовують вентилятори, електродвигуни та інше обладнання. Вони не залежать від зовнішніх факторів, мають більший радіус дії, дозволяють не тільки переміщати повітря, але і очищати, осушувати, зволожувати або нагрівати його. Системи підходять для приміщень будь-яких типів, але вимагають значних капітальних вкладень і експлуатаційних витрат.

Механічні системи вентиляції оптимальні для виробничих або офісних приміщень

По зоні обслуговування

По зоні обслуговування системи вентиляції діляться на місцеві і загальнообмінні і можуть бути природними або штучними.

Особливості місцевих систем вентиляції

Місцеві системи застосовують для подачі або видалення повітря з локалізованих зон. Вони зручні, наприклад, для створення комфортних умов роботи персоналу, що піддається інтенсивному тепловому випромінюванню (в кондитерських або ливарних цехах). На робочі місця за допомогою місцевої системи вентиляції подають свіже охолоджене повітря.

Якщо є точкові осередки викидів шкідливих речовин, пилу або диму і не можна допустити їх поширення, вирішують зворотне завдання: видаляють забруднене повітря з таких зон.

Місцеві системи вентиляції зручні та ефективні, але підходять для вузькоспеціалізованих завдань. Всі вони-механічні.

Особливості загальнообмінних систем вентиляції

Загальнообмінні системи застосовують для заміщення повітря у всьому приміщенні або в більшій його частині. Вони зручні для розведення парів і газів, зниження концентрації шкідливих речовин в повітрі, забезпечення необхідних параметрів мікроклімату (наприклад, підвищення температури). В цьому випадку загальнообмінну вентиляцію використовують для подачі повітря.

З її допомогою вирішують і інші завдання. Наприклад, видаляють з приміщень шкідливі речовини, пил, дим або важкі гази, які не можна локалізувати і з якими не впорається місцева система вентиляції.

Загальнообмінні системи підходять для житлових, офісних і виробничих приміщень. У переважній більшості вони механічні, але можуть бути комбінацією механічних і природних систем.