За офіційно не підтвердженими даними, вже понад 10 360 осіб стали жертвами потужного руйнівного тайфуну “Хайян”, що пронісся 9 листопада над Філіппінами.

Але поки ці дані не остаточні, оскільки місцеві влади ще не мають у своєму розпорядженні точні дані про постраждалих, адже значна частина цієї острівної держави лежить в руїнах і рятувальники дісталися ще не до всіх постраждалих районів – адже багато аеропорти зруйновані.

Повідомляється, що смуга руйнувань від потужного тайфуну “Хайян” простягнулася приблизно на 600 км по всій центральній частині Філіппін. Зокрема дуже сильно постраждали острова Самар і Лейте, в їх містах зруйновано 80% будівель, 5-метрові хвилі змили безліч прибережних споруд, багато дороги заблоковані поваленими деревами, а від місцевого аеропорту залишилася тільки злітно-посадкова смуга.

За оцінками експертів, пориви вітру в центрі тайфуну Haiyan досягали відміток у 315-375 км/годину, а висота порушених ним хвиль досягала 5-6 метрів. Передбачається, що це був один з найсильніших циклонів за всю історію метеоспостережень.

В даний час тайфун “Хайян” вже покинув Філіппіни, залишивши там масові руйнування та гуманітарну катастрофу, і сьогодні вранці досяг узбережжя В’єтнаму (там з узбережжя в центральні райони евакуйовано понад 600 000 осіб) та острова Хайнань. Повідомляється, що швидкість вітру знизилася до 185 км/год.