Метою терористів, які підірвали в середу, 10 червня, автомобіль на території популярного у іноземних туристів Карнакського храмового комплексу в Луксорі, був туристичний автобус…

За даними єгипетської поліції, троє терористів намагалися прорватися на замінованому автомобілі через блокпост на територію комплексу. Силовики відкрили вогонь і вбили двох нападників. Однак третій встиг привести в дію вибуховий пристрій.

В результаті нападу на Карнакський храм постраждав один поліцейський. Двоє нападників були знищені, один поранений і затриманий. В МВС Єгипту підтвердили, що жертв і постраждалих серед іноземних туристів немає, але постраждало 4 людини – один поліцейських і три місцевих жителя.

Раніше єгипетські силовики знешкодили в районі цього храму три вибухові пристрої, і затримали двох підозрюваних у підготовці теракту на території цього комплексу.

Крім цього, в єгипетському МВС повідомили, що запобігли також ще два терористичних нападу на головні туристичні об’єкти країни, одне з яких злочинці планували вчинити 3 червня біля пірамід Гізи. Тоді невідомий на мотоциклі розстріляв співробітників поліції, загинули два стража правопорядку.

Оскільки в Єгипті продовжує діяти рекомендація Мзс не залишати курортні зони, російських туристів під час нападу терористів в Луксорі не було, повідомила прес-секретар Російського союзу туріндустрії Ірина Тюріна.