Держдума прийняла в третьому (остаточному) читанні законопроект, що встановлює відповідальність за хуліганство на транспорті, включаючи використання лазерних вказівок не за призначенням та «зацепинг»…

Згідно з новим законом, за хуліганство на різних видах громадського транспорту особи будуть притягуватися до кримінальної відповідальності. Мова йде про морському, залізничному, внутрішньому повітряному і водному транспорті, а також іншому транспорті загального користування. Хуліганством вважається грубе порушення громадського порядку, коли громадяни відкрито демонструють неповагу до суспільства.

За таке хуліганство можуть позбавити волі терміном до 5 років. Якщо хуліганство зробила група людей, то термін ув’язнення може скласти до 7 років. Якщо при цьому використовувалися вибухові пристрої або речовини, то максимальний термін позбавлення волі сягне 8 років.

Згідно з поправками, в Кримінальному кодексі з’явиться нова стаття, яка встановлює відповідальність за небезпечну і агресивна поведінка на транспорті всіх видів. Зокрема, це стосується хуліганів, які світять лазерними указками в очі пілотів авіалайнерів, кидають каміння у потяги і займаються так званим «зацепингом». За такі дії можуть позбавити волі терміном до 2 років. Також правопорушнику загрожує штраф у розмірі 1 тисячі рублів.