Як повідомляють представники туроператорів, після терактів, що відбулися в Бангкоку 17-18 серпня, падіння попиту на поїздки в Таїланд або ж відмови від турів російськими туристичними компаніями зафіксовані не були.

Пройшло ще занадто мало часу, тому робити якісь висновки про те, як вони вплинули на затребуваність даного напрямку, передчасно, вважають експерти ринку. Якщо говорити про російських туристів, то вони набагато більше побоюються коливань валютних курсів, ніж можливих терактів. Як би не було, збільшення кількості ануляцій турів зафіксовано не було, тим більше що час високого сезону в Таїланді ще не настав.

Повністю згоден з цими висновками Володимир Каганер, який є генеральним директором оператора Tez Tour. Більше того, він зазначає, що Бангкок, де сталися теракти, як самостійний напрям у російських туристів мало затребуваний. «У Бангкок тільки одиниці їдуть прямо, а в переважній більшості випадків тут туристи тільки роблять пересадку на рейси в інші провінції. У місті можуть затриматися на день-другий тільки для того, щоб побувати на екскурсії. Не можна забувати і про те, що літо не самий вдалий сезон для відвідування Таїланду, — традиційно це зимовий напрямок. Тому зниження попиту поки що не очікується. Подібні події в світі трапляються постійно, однак вони практично не впливають на попит», — сказав В. Каганер.

Деякі експерти відзначають, що вибухи в Бангкоку і якщо вплинуть, то на туроператорів, а не на туристів, адже Таїланд в останні роки вважається одним з найбільш проблемних напрямків з причини частих природних і політичних катаклізмів. Саме цей факт не дозволяє складати прогнози розвитку туризму в цій країні. Кожен рік відбувається те переворот, то повінь, то вибух. Туроператори кажуть, що за шість останніх років тільки один рік був дійсно прибутковим, а тому доводиться діяти дуже обережно. Частина з них робить ставку не на Таїланд, а на В’єтнам, оскільки за умови нестабільного ринку слід бути особливо пильним на далеких напрямках, які мають високу вартість, а отже, на них найлегше втратити гроші.

17 серпня пролунали вибухи в центрі Бангкока, недалеко від трьох найбільших торгових центрів і храм Ераван, популярної серед туристів пам’ятки. Загинули не менше 20 осіб, серед яких були туристи з Філіппін і Китаю, 180 осіб отримали поранення різно ступеня тяжкості. На наступний день спрацював вибуховий пристрій в районі Саторн, на мосту, де часто зупиняються туристичні групи. На щастя, ніхто не постраждав, оскільки саморобна бомба, не розірвавшись, впала у воду.

Як повідомили в посольстві Росії в Таїланді, громадяни РФ в результаті терактів не постраждали. Однак незважаючи на це, керівництво Ростуризму радить усім, хто виїжджає до Таїланду бути гранично обережним, не залишати наодинці готелі та по можливості уникати місць з великим скупченням людей.

У 2015 році влада Таїланду планували збільшити потік туристів, який значно зменшився після того, як в країні стався переворот і влада запровадила воєнний стан. Зокрема, був прийнятий ряд заходів з метою залучення туристів — затверджено закон про мультивизах та скасовано воєнний стан. У першому півріччі кількість іноземних туристів зросла більш ніж на 30%, склавши 17,5 млн осіб. До кінця року передбачалося збільшити туристичний потік до 29 млн (з 24,9 млн в 2014 році), але після терактів навряд чи вдасться досягти такого показника.