Минулого тижня, у п’ятницю, 7 березня, в індійському штаті Гоа стався черговий скандал, пов’язаний з іноземними туристами, в тому числі з нашими співвітчизниками…

Якщо раніше в зведеннях подібних новин зазвичай фігурували місцеві агресивні таксисти, нападники на представників турфірм і на автобуси з туристами, то на цей раз стали антигероями місцева влада та поліція, насильно выгонявшие п’ятничним вранці постояльців відразу трьох готелів – Bollywood, Williams Beach Retreat і Silversand.

Цікавий той факт, що проблеми цих готелів були юридичними і пов’язані з владою штату, але ніяк не з відпочиваючими. Виявилося, що власники готелів не погодили необхідні документи при будівництві, а також не встановили необхідні очисні споруди, внаслідок чого готелі були визнані незаконними спорудами.

Влада не раз виносили попередження і просили оформити бракуючі папери, але конфлікт так і не був вирішений.

У виселення туристів брали участь поліцейські, вони прибули в готелі вранці в п’ятницю, оточили територію і почали виносити речі з номерів – деякі туристи на цей момент навіть не були в готелі, вони виявили свій багаж на вулиці після повернення з екскурсій або прогулянок. Туристи скаржилися, що речі були викинуті і безладно сгружены в купу, а документи і гроші залишилися в сейфах за опечатаними дверима готелів.

Туроператорам довелося оперативно розселяти своїх клієнтів, у тому числі і росіян, по іншим готелям, але вони побоюються, що поліція може нагрянути і туди, адже в списку нелегальних будівель значаться як мінімум 13 прибережних готелів в селі Колва, а по всьому узбережжю Гоа може бути закрита ще більше готелів.

Варто зазначити, що російські туристи вийшли на перше місце серед іноземців в Гоа за останній рік їх кількість досягла близько 162 тисяч. На другому місці йдуть мандрівники з Британії: їх було 145 тисяч, і на третьому – німці.