Першу позицію рейтингу кращих аеропортів Європи посіли одразу три російські авиагавани. Мова йде про номінації премії Airport Service Quality для аеропортів з потоком пасажирів не менше 2 млн. чоловік в рік.


Кращими визнані московський аеропорт Шереметьєво, Пулково в Санкт-Петербурзі і Сочі в Адлері. Одну позицію російських аеропортів поступилися авиаузлы Праги, Цюріха, Мальти і Дубліна. На третьому місці опинився британський Хітроу в Лондоні, Кеблавік в Ісландії, а також аеропорти Вени, Порту і Копенгагена.

Це вже не перше визнання російських авиагаваней на такому високому рівні. Московський Шереметьєво вже був визнаний кращим за версією цієї ж премії в 2012-2014 роках. Сочі і Пулково в цьому році дебютували на першій позиції рейтингу.

Рейтинг і премія Airport Service Quality присуджується щорічно Міжнародною радою аеропортів. В ході складання цього рейтингу організатори проводили масштабне анкетування, в яке увійшли дані зворотного зв’язку від 550 тис. авіапасажирів. У оцінний перелік було включено 34 параметра. Дослідження проводилося в 300 аеропортах 80 країн світу.