15 жовтня Слідчим комітетом були затримані генеральний директор і засновник великого московського туроператора «Південний Хрест», що припинив діяльність на початку вересня…

Цікаво, що представники СК не стали називати імена затриманих, однак легко здогадатися, про кого йде мова. Гендиректором туроператора був Дмитро Фесик, а засновником був Андрій Кузнєцов.

Повідомляється, що обом топ-менеджерам пред’явили звинувачення в шахрайстві. Їх звинувачують у тому, що знаючи про те, що компанія не може виконувати свої зобов’язання перед туристами, вони продовжували реалізовувати путівки. Подібні звинувачення стали вже стандартними для останніх справ, заведених проти туроператорів. Зараз колишні керівники «Південного Хреста» перебувають під домашнім арештом.

Раніше був затриманий директор мережі турагентств «Море сонця», а також керівник туроператора «Версія».

Крім того, слідчі займаються виявленням керівництва інших турфірм, через дії яких у літньому сезоні 2014 постраждали тисячі мандрівників. Для цього слідчі вивчають договори, укладені між туроператорами та їх клієнтами, бухгалтерську і статутну документацію, оглядають місця подій, також були призначені судові експертизи.