Авіакомпанія TUI підписала угоду з двома північнокавказькими республіками про співробітництво в галузі туризму…

Про це повідомив Олександр Сірченко – гендиректор авіаперевізника по роботі з органами влади.

«Ми підписали угоду з Кабардино-Балкарією і Карачаєво-Черкессией про співробітництво в розвитку туризму. Ми будемо надавати допомогу з вивчення потенційних маршрутів, проведення інформаційних турів, прес-турів, аналізу загального туристичного потенціалу регіонів», – розповів А. Сірченко.

Гендиректор також зазначив, що компанія TUI вже займалася вивченням туристичного потенціалу Архиз, Приельбрусся і Домбая перед тим як підписувати угоди з республіками.

За даними АТ «Курорти Північного Кавказу» (КСК), зараз самий насичений турпотік у всесезонні комплекси «Ельбрус» і «Шаянська» складається з самостійних мандрівників, які самі планують свої програми відпочинку всередині країни, і для яких не існує проблеми мовного бар’єру. Частка організованих туристів, що приїжджають на Архиз в групах, за даними КСК в поточному році становила 8-10%.

В КСК також відзначають, що зараз можна вже говорити про затребуваність даного напрямку. Такий висновок можна зробити і по зростаючому турпотоку (приплив туристів зріс на 35% на Архиз і більш ніж на 60% на Приельбруссі) і по інтенсивному розвитку інфраструктури кавказьких лижних курортів.

Власне, для АТ «КСК» минулий сезон пройшов паралельно з масштабним будівництвом нових гірськолижних об’єктів. Так, у грудні 2015 рік була введена третя черга нової канатної дороги з найвищою точкою 3847 метрів – це рекорд не тільки для Росії, але і для Європи. У цьому ж місці була завершена і запущена в експлуатацію нова високогірна (найвища в Європі) зона для катання. Була побудована на «Архиз» туристична село «Місячна поляна» з трьома гірськолижними трасами, канатною дорогою і сучасним багатофункціональним центром.

«Оновлена інфраструктура, створена на північнокавказьких курортах останнім часом, стала сприятливою основою для зростання не тільки внутрішнього турпотоку, але також і для підвищення туристичного інтересу у зарубіжних відпочиваючий. Підвищився інтерес до тутешніх місць у великих туроператорів. Так, у лютому 2016 року ми підписали угоду про партнерство з «Тез Туром», а тепер ось і з «TUI Росія». Можна твердо говорити про привабливість цінової політики цих курортів для формування пакетних турів – ціна і на розміщення і на скі-паси цілком підходять турфірмам, які займаються гірськолижним туризмом», – повідомляє Станіслав Аристов, голова Минкавказа.

В даний час фахівці АТ «КСК» працюють над проектуванням нових об’єктів, які планується ввести в експлуатацію в 2017 році і пізніше. Це буде нова канатна дорога на «Архиз» зі спеціальною «зеленою зоною» для початківців гірськолижників, яка з’явиться до сезону 2017-2018 роках Планується будівництво нових об’єктів на північно-орієнтованому схилі. Після введення їх в експлуатацію зона катання на «Архиз» триватиме до 30 км і дасть можливість гірськолижникам кататися по різних схилах протягом 4-6 днів.

Ще планується відкрити до наступної зими в Чеченській
республіці новий комплекс «Ведучи». У 2017 році там буде добудована повноцінна
інфраструктура для гірськолижного відпочинку. За словами представників АТ «КСК», на
ці цілі російський уряд вже виділив необхідні кошти.