Московський туроператор Асент-Тревел, прийняв остаточне рішення повністю згорнути всі свої туристичні програми і залишити ринок, після 22 років успішної роботи на ньому.

В результаті понад 16 тисяч росіян, які купили путівки у Асента, не зможуть поїхати цього літа в сплановані подорожі.

Остаточне рішення про відхід з ринку було прийнято керівництвом туроператора 19 липня, через два дні після з’явилася в ЗМІ інформації про згортання чартерних програм в Чорногорію і Хорватію.

В даний час туроператор Асент-Тревел повністю зупинив продажу турів і згорнув всі свої діючі програми, перейшовши в режим роботи по поверненню грошей туристам за раніше сплачені тури з власних коштів.

Причинами закриття компанії став нинішній літній сезон, який з-за величезного надвиробництва турів називають «чорним» в історії російського турбізнесу. І дійсно зараз майже 75-80% всіх турпакетів туроператори змушені продавати в нуль або в мінус, причому нерідко величезний.

По Хорватії, яка разом з Чорногорією є основним річним напрямком Асент-Тревел, ситуацію ускладнили запровадження віз для росіян і вихід на це напрям нових великих гравців, а також сильний відтік російських туристів в сусідню Грецію, де демпінг цього літа теж досяг свого апогею. У підсумку Хорватія в цьому році стала збитковою для компанії.

Керівництво Асент-Тревел щиро сподівається, що ні одне турагентство і жоден турист, забронювали тури через їхню компанію, не постраждають в матеріальному плані. За підрахунками туроператора, грошей гарантовано вистачить всім туристам, так як крім власних коштів, у туроператора оформлені ще й фінгарантії на 167 млн. рублів.