Російські туроператори повинні будуть надавати усі необхідні для подорожі документи туристам не менше ніж за добу до вильоту. Дане положення було внесено постанову, яку підписав прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв.

При нараді з заступниками Медведєв пояснив, що дана постанова є одним з ряду інших документів, покликаних захистити мандрівників. Підписана постанова зобов’яже туроператорів надавати своїм клієнтам весь пакет документів, необхідний для здійснення поїздки, за добу до подорожі. У пакет документів входять і чартерні квитки, в тому числі зворотні. При покупці квитка в електронному вигляді повинна буде надаватися виписка з автоматизованої системи.

Зараз на практиці документи видаються туристам за добу, але при цьому в турпакеті можуть бути відсутні зворотні чартерні рейси. І в разі виникнення проблем, наприклад, як з туристами збанкрутілого «Лабіринту», авіакомпанії на законних підставах відмовляють туристам в перевезенні, аргументуючи це відсутністю у туристів авіаквитків.

Також прем’єр-міністр зазначив, що зараз на туристичному ринку склалася важка ситуація, яку не вдалося повністю врегулювати навіть після втручання уряду. У кабміні сподіваються, що прийняте рішення дозволить підвищити правову захищеність мандрівників, які виїжджають за межі РФ.