Багато російські туроператори і ряд банків, серед яких є і досить великі, припинили приймати перекази через платіжну систему CONTACT…

Це може бути пов’язано як з недавно проведеними обшуками в офісі «Русславбанка» (засновника системи), так і з невиконанням зобов’язань перед одним з туроператорів.

В кінці минулого місяця «Русславбанк», який є засновником системи CONTACT, піддався перевірки з боку правоохоронних органів. Приводом, за заявою ГУ МВС Центрального федерального округу, з’явилася серія нелегальних банківських операцій на суму близько 3,5 мільярдів рублів.

Незважаючи на те, що за іншими пунктами діяльності претензій до банку не було, вже через кілька днів півтора десятка банків-партнерів заявили, що припиняють роботу з переказами через платіжну систему CONTACT. Це були найбільші банки (навіть не з першої сотні), але серед «відказників» були «Азіатсько-Тихоокеанський банк», «Бінбанк», «Собінбанк» і банки групи «Лайф», які дрібними і незначними теж не назвеш.

Наступними стали припиняти співпрацю туроператори: «Джет Тревел», «Російський Експрес», «Південний Хрест», Coral Travel, Sunmar, TUI — всі вони в кінці квітня – початку травня заявили про те, що оплата за заявками через систему CONTACT більше не приймається. Правда, в TUI таку міру назвали тимчасової і пояснили це не увагою правоохоронних органів до «Русславбанку», а невиконанням фінансових зобов’язань з боку платіжної системи.