Нерегулярні авіаперевезення між Росією і Туреччиною в 2016 році відновлені не будуть. Таким став результат переговорів, що пройшли напередодні…


14 липня у Москві відбулися переговори між представниками РФ і Туреччини з питання відновлення чартерних авіаперевезень. Як повідомила пресі вик. директор АТОР Майя Ломідзе, з російської сторони надійшов цілий пакет питань з проблем безпеки туристів на турецьких курортах.

Переговори тривали шість годин. Було прийнято рішення спершу створити спеціальну робочу групу, яка відстежуватиме виконання турецькою стороною російських вимог. Представників турецької туріндустрії також зобов’язали надати перелік потенційно небезпечних для відвідування відпочиваючими місць на південно-сході республіки.

Як стверджує Майя Ломідзе, зараз вже ясно, що в поточному році чартерне авіасполучення між країнами відновлено не буде, і не можна з упевненістю стверджувати, що вдасться досягти домовленості з цього питання і в наступному 2017 році.

Невдалі переговори щодо чартерам і трапилася напередодні спроба держперевороту помітно знизили інтерес росіян до відпочинку в Туреччині.

Ірина Хакимова, генеральний директор турагентства «Хіт сезону» відзначила також той факт, що ціна/якість турецьких готелів в цьому році «залишає бажати кращого». Хакімова пояснює це тим, що протягом восьми місяців «заточені» під російських туристів готелі пустували, а в розпал сезону набрати назад персонал і налагодити роботу інфраструктури практично неможливо.

Віце-президент АТОР Володимир Канторович, зі свого боку, стверджує, що відсутність домовленості щодо чартерам не є критичною втратою, так як навіть при поновленні нерегулярних авіаперевезень турпотік росіян у Туреччину зріс би несильно. «Більшість людей, які мали намір відпочивати за кордоном, вже визначилися з вибором», – зазначив Канторович.

Раніше, 11 липня, російський віце-прем’єр Дворкович повідомив, що турецька сторона досі не надала російському керівництву жодних гарантій безпеки відпочиваючих з РФ.

Президент Путін своїм указом 29 червня зняв заборону на чартерні перевезення між РФ і Туреччиною, після чого було кілька заяв від турецької сторони про швидке відновлення нерегулярного авіасполучення.

В цей період відбулася розмова Путіна і турецького президента Ердогана, в ході якого останній запевнив російського президента в тому, що «вони зроблять все можливе, щоб гарантувати безпеку росіян».