Близько півсотні російських туристів, клієнтів туристичної компанії Puzzle Tour, 5 листопада не змогли вилетіти з аеропорту Анталії, оскільки їх авіаквитки не оплачені компанією. Така інформація з’явилася в ЗМІ і в інтернеті з посиланням на Ростуризм.

Повідомлення про російських туристах, які застрягли в аеропортах різних країн через банкрутства або припинення діяльності туроператорами вже давно не сенсація. Але даний випадок особливий – Puzzle Tour туроператором офіційно не є, і відомостей про неї в «Єдиному реєстрі туроператорів Росії» немає. Тому її клієнтам не доводиться розраховувати на втручання «Турпомощи», яка вивезла б їх на батьківщину, як це вже не раз бувало минулого літа і восени. У зв’язку з чим, на підставі листа із Генерального консульства РФ в Антальї, Ростуризм направив листа до Генеральної прокуратури РФ, МВС, Слідчий комітет і Росспоживнагляд і попросив дати правову оцінку діям компанії Puzzle Tour.

Компанія Puzzle Tour зареєстрована як юридична особа в липні 2014 року. А в серпні з великим розмахом стала проводити в інтернеті акції небувалої щедрості, широко інформуючи про них через інтернет. Учасникам акцій у фітнес-клубах, магазинах, салонах краси пропонувалися «ваучери» – фактично безкоштовні путівки в Туреччину, з оплатою лише авіаперельоту вартістю $250-275 з людини. Деякі туристи, з числа застрягли зараз в Антальї, за їх словами, отримували свої ваучери при візитах в перукарні, при установці вікон і навіть замовляючи піцу. Характерно, що ні в кого з отримали ваучери таким дивним шляхом не виникло питання: навіщо компанія їх обдаровує?

В якості партнера Puzzle Tour називала туристам Інститут розвитку туризму Туреччини. Однак відомостей про цієї організації у відкритих джерелах немає, у посольстві Туреччини про неї теж нічого не знають. Що стосується інформації на сторінці компанії в соціальній мережі ВКонтакте про участь в акції Puzzle Tour турецької авіакомпанії Anex Tour, то представники авіаперевізника поспішили повідомити, що їх авіакомпанія надавала Puzzle Tour рейси тільки з вильотом до 19 жовтня і ні в яких спільних акціях участі не брала.

У самій компанії Puzzle Tour інформацію в ЗМІ називають «не відповідає дійсності». В Туреччині, за словами помічника директора компанії, знаходиться всього шість чоловік, білети яких компанія не сплатила, однак гроші в Туреччину не прийшли, але в компанії пізно дізналися про це з-за свят. 7 листопада, за словами помічника директора, ситуація буде врегульована. Туристи, однак, не підтверджують отримання активної допомоги від Puzzle Tour, дехто з них вже вирушив на батьківщину за свій рахунок.