Експерти впевнені, що криза, що вибухнула в туристичному бізнесі не буде проходити «поодинці» – вони очікують, що незабаром «компанію» збанкрутілим туроператорам складе кілька авіаперевізників. На думку експертів, перші авіаперевізники, які йдуть з ринку, з’являться вже в найближчому майбутньому – до кінця жовтня.

Експерт, не побажав відкривати своє ім’я, розповів, що багато авіаперевізники серйозно постраждали від низки банкрутств туристичних фірм, з-за чого зараз в рахунок неіснуючих боргів авіакомпанії нерідко виставляють втрачений прибуток. Їм доводиться шукати способи для компенсування збитків. Тим більше, що низка банкрутств туроператорів призвела до того, що багато авіаперевізники позбулися основного чартерного пасажиропотоку.

Складності авіакомпаній ті ж, що і в туристичних фірм: падіння турпотоку з-за істотно впав курсу рубля і західних санкцій, спрямованих проти РФ. Якщо раніше авіакомпанії могли врятувати становище отриманням доступних кредитів за кордоном, то зараз з-за введених санкцій проти РФ це стало складніше. До того ж історія з «Добролетом» показала, що західні компанії можуть легко збанкрутувати російського авіаперевізника, що експлуатує західні лайнери і «завязшего» в лізинг.

Експерт порадив всім росіянам уважніше ставитися до інформації, що стосується авіаперевізників. Але і панікувати теж не варто – не завжди «оптимізація» діяльності авіакомпанії свідчить про її прийдешній крах, так як до кризи 1998 та 2008 років багато авіакомпанії встояли саме завдяки впровадженню антикризових заходів.

До речі, першою російською авіакомпанією, вже публічно заявила про введення антикризових заходів стала «U-Tair». У найближчому майбутньому перевізник скоротить до 30% свого управлінського апарату, а також ліквідує деякі свої представництва.

Швидше за все, оптимізувати свою діяльність доведеться і «Оренбурзьким авіалініям», який став учасником недавніх гучних скандалів, пов’язаних з банкрутствами туроператорів. Крім того, що банкрутство туроператора «Лабіринт» позбавило цю авіакомпанію численних клієнтів з регіонів, турринок і пасажири в цілому вкрай «несхвально» оцінили дії самого авіаперевізника. З-за чого літати рейсами цієї авіакомпанії туристи зараз не хочуть.