П’ятеро чеських громадян загинули внаслідок сходження лавини в Альпах в 30 км від Інсбрука (Австрія). Інформацію про трагедію підтвердила співробітниця МЗС Чеської Республіки Ірена Валентова…


Зійшла в цю суботу лавина в околицях Інсбрука засипала 17 осіб. За даними місцевої поліції, усі вони – чеські громадяни. Смерть п’яти з них підтверджена лише як припущення.

За словами Валентовой, мова йде лише про «велику вірогідність» того, що потрапили під лавину туристи – громадяни Чехії, і «стовідсоткової впевненості в цьому немає». Найближчим часом австрійська поліція проведе точну ідентифікацію тіл і зробить відповідну заяву.

Чеські скі-альпіністи у складі двох груп піднімалися до бази Лизумер Хют (висота – 2019 м), коли їх поглинула зійшла лавина. За словами співробітника служби гірських рятувальників Міхала Климеша, якщо туристи мали з собою прилади, які сигналізують про лавинної небезпеки, вони повинні були отримати своєчасний сигнал про насування стихії.

Зійшла лавина була два кілометра завширшки і висотою близько 5 метрів, за даними австрійських джерел. В даний час активно ведуться рятувальні роботи. Задіяна спецтехніка і вертольоти.

В даний час в горах Тіроля відзначається особливо підвищена лавинна небезпека. Тільки за останні декілька днів фахівці зафіксували цілих дев’ять масивних сходу снігу. Під один з них потрапили три людини – ніхто не постраждав. Загони гірських рятувальників і медики приведені в стан найвищої готовності.