Найближчим часом у Росії можуть бути введені спеціальні квитки на поїзди, повернути які пасажири зможуть тільки в особливих випадках, – відповідний закон був прийнятий в першому читанні Держдумою.

Завдяки появі неповоротних багато квитків пасажири зможуть скоротити витрати на поїздки, так як такі квитки будуть реалізовуватися зі знижкою, що досягає 30%.

Відповідно, безповоротні квитки пасажири зможуть повернути і отримати за них гроші назад лише в декількох випадках. Так, здати квиток можна буде у зв’язку з захворюванням самого пасажира, смертю родича, при нещасному випадку, а також у тому випадку, якщо відправлення поїзда буде затримано або скасовано.

У законопроекті передбачається норма, за якою безповоротні квитки повинні бути доступні по всім тарифам. Так, як заявив Сергій Арістов, який є заступником міністра транспорту, завдяки введенню неповоротних квитків перевізник зможе запропонувати пасажирам нову тарифну сітку, яка, напевно, приверне багатьох. В цілому, найбільшу вигоду від впровадження неповоротних квитків отримають ті мандрівники, які всі поїздки планують заздалегідь.

Законопроект розробили в Мінтрансі, а внесли його на розгляд нижньої палати парламенту РФ в червні 2014 року.

Нагадаємо, починаючи з минулого літа, російські авіакомпанії вже пропонують пасажирам безповоротні квитки, також їм дозволили стягувати окрему плату, як за провезення багажу, так і за харчування на борту лайнера.