З 18 квітня щосуботи біля стін Кремля, на Соборній площі проводиться традиційна церемонія розлучення варти. Учасники церемонії – Почесний кавалерійський ескорт Президентського полку, Рота спеціального варти, Президентський оркестр…

Хоча в нинішньому сезоні зберігаються всі традиційні елементи церемоніалу, деякі нововведення у зв’язку з наближенням 70-річним ювілеєм Перемоги все-таки додані, це побудова учасників варти в фігуру «п’ятикутна зірка» та цифру «70». Змінено порядок побудови військовослужбовців при виконанні стройових збройових прийомів – не в дві, як раніше, а в чотири шеренги, що, безсумнівно, робить «картинку» всього, що відбувається на площі більш об’ємною і видовищною. Деякі нові прийоми використовуються і у виступах знаменної групи.

Як і раніше, барвистим і незабутнім залишається виступ Кавалерійського почесного ескорту: кавалеристи в киверах з плюмажами на породистих конях з блиском демонструють традиційні фігури – «вісімку», «млин», «ланцюжок», різноманітні прийоми володіння холодною зброєю.

Гвардійці і кавалеристи виступають у супроводі старовинних маршів і сигналів з репертуару російських військових оркестрів починаючи з ХVIII століття. Парадна форма учасників церемоніалу зшита за зразками форми початку ХХ століття, яка, в свою чергу, була відтворена до святкування сторіччя Вітчизняної війни 1812 року.

На 1 червня 2015 року у церемонії розлучення варти біля Кремля заплановано додаткове захід, який традиційно проводиться в Міжнародний День захисту дітей. У цей день разом з військовослужбовцями в церемоніалі беруть участь юні вихованці Кремлівської школи верхової їзди.