Влада Криму планує створити власну авіакомпанію, базою якої повинен стати аеропорт у Сімферополі.

Як заявив Сергій Турик, займає посаду заступника директора Дирекції програм цивільної авіації Об’єднаної авіабудівної корпорації, створення в Криму своєї авіакомпанії стане символом його суб’єктності і приналежності до РФ. Крім того, він сподівається, що власна авіакомпанія знизить ризики того, що авіаперевезення на півострів просто припинять через можливе введення санкцій з боку Заходу щодо російських авіакомпаній, що здійснюють польоти туди.

Передбачається, що на реалізацію цього проекту знадобиться 1,45 млрд. рублів, при цьому розробники бізнес-проекту вважають, що через три роки Кримська авіакомпанія зможе вийти на позитивну рентабельність. Також у інвест-проект передбачений підготовчий етап, який повинен зайняти не менше 8 місяців.

Планується, що авіакомпанія буде спочатку літати за 14 напрямами, а згодом збільшить їх кількість до 36. Також очікується, що протягом 2016 року літаки авіакомпанії перевезуть не менше 490 тисяч пасажирів. Автори проекту вважають, що в низький сезон частота польотів знизиться до п’яти польотів в обох напрямках.

Парк нової кримської авіакомпанії планується оснастити шістьма російськими авіалайнерами Sukhoi Superjet100.

Нагадаємо, що в минулому році з Сімферополь літав бюджетний перевізник «Добролет», що є «дочкою» «Аерофлоту». Із-за накладених на компанію санкцій «Добролет» зупинив польоти. Замість нього був створений новий бюджетний перевізник – «Перемога», який поки не планує здійснювати рейси в Крим.