Нещодавні випадки п’яного дебошу російських туристів в літаках міжнародних авіаліній спонукали Державну Думу РФ до прийняття заходів протидії.

Внесений законопроект, в разі прийняття якого в кабінах пілотів можуть з’явитися відеокамери. За задумом авторів проекту, відеокамери стануть стримуючим фактором для пасажирів-бешкетників, при цьому з’явиться можливість отримувати об’єктивні докази кожного інциденту на літаку інциденту. Так вважає група депутатів, яка відокремилася від партії «Справедливої Росії».

Пропозиції депутатів ДЕРЖДУМИ від «Єдиної Росії» в даному питанні більш радикальні, вони вважають, що тільки встановленням відеокамер проблему не вирішити, і пропонують застосовувати проти бешкетників наручники та електрошокери. Саме з допомогою електрошокерів, за інформацією РБК, будуть в недалекому майбутньому «розбиратися» з п’яними бешкетниками «повітряні маршали» – знаходяться в салоні охоронці, покликані стежити за порядком. Росавіація вже висловилася на підтримку такої ініціативи, яка йде від авіакомпаній.

Пропозиції дозволити співробітникам власних служб супроводжувати літаки надходили в Росавіації раніше від авіакомпаній «Ютейр», «Аерофлот», «Трансаеро», однак було відхилено на тій підставі, що подібні служби є не у всіх компаніях, що займаються пасажирськими авіаперевезеннями. Передбачається, що Росавіація дозволить застосовувати наручники і електрошокери самим членам екіпажу.

З безлічі інших ініціатив, що виходять від різних зацікавлених відомств і компаній, слід зазначити пропозицію Мінтрансу видавати авіапасажирам алкоголь, набутий ними в Duty Free, тільки по прибуттю в аеропорт призначення. А також пропозиція «Аерофлоту» скласти «чорний список» помічених у п’яному буйстві авіапасажирів.