Російський туристичний ринок продовжують залишати фірми – в середу стало відомо про припинення діяльності найстарішого новосибірського туроператора «Акріс».

За словами його керівництва, компанія була змушена згорнути діяльність, перш за все, впав рубля, оскільки при вартості долара понад 54 рублів, вона просто не в силах виконувати зобов’язання перед туристами, бронировавшими тури в той час, коли він коштував в районі 32-35 рублів.

Ще однією причиною банкрутства туроператора називають падіння продажів і найсильніший демпінг на туррынке. З-за відсутності попиту на відпочинок за кордоном серед росіян, тур в Таїланд з Новосибірська можна було за 13 тисяч рублів, тобто за 250 доларів, у той час як собівартість одних тільки квитків від авіакомпанії становить 650 доларів.

Компанія «Акріс» вже повідомила про ситуацію, що склалася Ростуризм і страхову компанію «Ліберті», у якій були оформлені фінансові гарантії на суму 60 млн. рублів. За словами директора збанкрутілого туроператора, цієї суми мало вистачити на повне покриття всіх витрат, пов’язаних із зобов’язаннями перед туристами. Зараз за кордоном перебуває 164 людини, що купили путівки у «Акриса». Також на Новий Рік вже було куплено 706 путівок. Повідомляється, що туроператор оплатив блоки місць аж до 13 грудня.