Соціологічні служби країни провели опитування громадської думки на старті нового сезону відпусток. Підсумки невтішні – як показують дані соцопитувань, закордонні поїздки у нинішньому сезоні планують менше 10 опитаних росіян.На такому тлі можна було б очікувати зростання внутрішнього туризму. Але і в подорож по рідних просторах готові відправитися не більше 20% росіян. Інші мають намір провести відпустку вдома або на дачах. Головна причина – обмежені фінансові можливості.

Хоча якби не цей фактор, понад 50% наших співгромадян все одно воліли б відпочивати під час відпустки за кордоном. При цьому більшість знаходить привабливим для себе відпочинок у Франції, в Італії, Туреччині, Єгипті, Таїланді. Російські курорти при однаковій вартості віддали б перевагу закордонним лише 19% росіян. Категоричне «ні» закордонним курортам, навіть при наявності фінансової і фізичної можливості, висловили лише 9% опитаних. При цьому серед усіх опитаних фондом «Громадська думка» (ФОМ) 82% не виїжджали за кордон протягом останніх двох-трьох років.

Популярність відпочинку в Криму в порівнянні з минулим роком суттєво зросла з 2% до 9%. Правда, вибирають Крим як місце літнього відпочинку роблять це не за рахунок закордонних курортів, а за рахунок знову-таки внутрішніх російських. Відпочити в інших курортних місцях Росії, крім чорноморського узбережжя, за даними опитувань ВЦВГД планували у 2014 році лише 4% росіян, у минулому році – 11%.

У такій статистиці опитувань немає нічого дивного. Відпочинок за кордоном для росіян, як і раніше залишається розкішшю, долею людей заможних. Хоча, приміром, у США, за даними інституту Геллапа, серед найбагатших американців внутрішній туризм вибирають 54%, серед бідних і найбідніших – 22%.

Така ж тенденція в останні роки спостерігається і в європейських країнах. За даними дослідження, проведеного компанією MacterCard, в 2014 році число європейців, які віддають перевагу відпочинку на рідному континенті, подвоїлася.