Ризька прокуратура офіційно висунула обвинувачення місцевому жителю, якого підозрюють в організації туристичних поїздок у Крим. Ім’я підозрюваного поки не розголошується…


Дії прокуратури послідували після звернення в наглядове відомство поліції безпеки Латвії. Остання звернулася до прокуратури з вимогою відкрити кримінальну справу проти громадянина, організовував турпоїздки на півострів.

Причина звернення полягає у версії силовиків, які вважають, що дії громадянина є порушенням заборони Євросоюзу на надання будь-яких послуг, пов’язаних з кримським туризмом. Силові відомства заявляють, що володіють достатньою базою доказів факту порушення норм, що регулюють в країні застосування європейських санкцій проти Росії.

Торік у червні поліція безпеки вже порушувала справу, пов’язану з продажем турпоїздок в Крим. Тоді по справі проходили два місцевих жителі. В рамках слідчих заходів силовики провели обшуки на двох об’єктах у столиці Латвії, де знаходилися офіси фірми MKBC TOUR, зареєстрованої в Латвії.

Нагадаємо, Крим приєднано до Російської Федерації у березні 2014 року після того, як на півострові був проведений всенародний референдум. У Росії тоді утворилося два нових суб’єкта Федерації – Республіка Крим і Севастополь – місто федерального значення. Після цього США, Євросоюз і кілька інших країн звинуватили Росію в анексії територій і ввели санкції проти Росії і окремо Криму.

Перший пакет санкцій проти Криму країни Заходу реалізували в червні 2014 року. Обмежувальні заходи торкнулися імпорт кримських товарів, інвестиції, інфраструктурні проекти і туристичний бізнес.