Правоохоронні органи Республіки Сербії затримали і готують до екстрадиції в Росію Сергія Азарскова, одного з головних фігурантів гучного влітку і восени минулого року справи про розкрадання в туристичних холдингах «Лабіринт» і «Ідеал-тур».

Про затримання і передбачуваної екстрадиції Азарскова повідомила 1 липня прес-служба Слідчого комітету РФ. Інший фігурант «Справи «Лабіринту», Михайло Шаманов, як повідомляє СК РФ, поки не знайдений і його місцезнаходження невідоме.

Шаманів і Азарсков звинувачуються в організації розкрадання грошей клієнтів «Лабіринту» і «Ідеал-туру», що надавали туристичні послуги. Шаманів і Азарсков вмовили афілійованих осіб «Лабіринту» продати значну частину акцій, що їм належать, зробили організацію повністю підконтрольною, а потім, за версією СК РФ, перевели на рахунки «Лабіринту» виручку від продажу клієнтам авіаквитків і викрали її.

Прокуратура вважає, що від злочинних дій Шаманова та Азарскова В Росії постраждало не менше 18 тисяч осіб. А загальна сума розкрадань становить близько 100 млн. рублів. Шаманів і Азарсков, керівники «Лабіринту» і «Ідеал-туру», в серпні минулого року були оголошені СК РФ у міжнародний розшук, після того як тисячі російських туристів застрягли в аеропортах різних країн, не маючи можливості вилетіти на батьківщину. Tourweek в минулому році докладно інформував читачів про поневіряння наших співвітчизників, які опинилися заручниками «Лабіринту» і «Ідеал-туру».