Центральним Банком Росії призначена тимчасова адміністрація в компанію СК «Універс-Гарант», застраховавшую фінансову відповідальність 208 російських туроператорів.


Згідно інформації, розміщеної на сайті Центробанку, причиною призначення тимчасової адміністрації компанії стало невиконання нею обов’язків по сплаті обов’язкових платежів. У таких випадках Центробанк РФ має право припиняти повноваження виконавчих органів страхових організацій.

Свою цивільну відповідальність, за даними Єдиного федерального Реєстру туроператорів, застрахували в компанії «Універс-Гарант» 208 вітчизняних туроператорів. Серед них чимало відомих брендів, таких як «ДАНКО Тревел Компані», «Джет Тревел», «Ексклюзив Тревел», «Амботис Турс Сервіс», і ряд інших.

Як повідомила «Інтерфакс-Туризму» керівник правового департаменту Ростуризму З Арахамія, призначення тимчасової адміністрації не тягне за собою автоматичного відкликання ліцензії. Позов на банкрутство «Універс-Гарант» не подано. Тому у Ростуризму немає підстав виключати з федерального Реєстру туроператорів, застрахованих компанією. Відомство, за словами З Арахамія, має намір почекати, яку позицію займе Центробанк, і які дії зробить компанія, керована новою адміністрацією. Однак туроператорам рекомендовано задуматися про зміну страховика.

Восени минулого року Ростуризм вже виключив з федерального Реєстру 168 туроператорів, чия громадянська відповідальність була застрахована в компанії «Ллойд-Сіті», щодо якої розпочато процедуру банкрутства. На момент початку процедури договору страхування з «Ллойд-Сіті» мали 300 туроператорів.