У центрі Лондона юнак, ім’я якого поки не називається, напав з ножем на перехожих. Є жертви. Нападник – виходець із Сомалі. Відбувалося все на площі Рассел-Сквер…


В результаті нападу постраждали шість чоловік. Одна жінка (громадянка США) померла, інші (громадяни Іспанії, Австралії, Ізраїлю і Великобританії) з пораненнями різної тяжкості були госпіталізовані.

Нападника схопила поліція. Ним виявився уродженець Сомалі, що отримав раніше громадянство Норвегії. Як повідомив представник Скотланд-Ярду Марк Роулі, під час затримання злочинець чинив опір, так що поліцейським довелося застосувати електрошокер.

Марк Роулі:

«Ми підозрюємо, що цей випадок був викликаний проблемами з психікою у нападника. У всякому разі, про це поки говорять результати виконаної нами роботи. Все вказує на те, що він діяв спонтанно, а жертвами опинилися випадкові люди. Підкреслю, що ці висновки не вказують на те, що минуле нападника ніяк не пов’язано з його злочинними діями».

Поліція також розглядала версію теракту, проте на даний момент явних ознак радикалізації не виявлено. Злочинець зараз перебуває під вартою в лікарні.

Деякі очевидці описують враження від того, що відбувається як «дежа вю» на 2005 рік, коли в Лондоні прогриміла серія терактів. Всього в сотні метрів вибухнула бомба смертника в автобусі всього в сотні метрів від нинішнього місця події у бік будівлі Медичної асоціації. Ще кілька вибухових пристроїв, що спрацювали в поїздах лондонського метро.

Про напад сомалійця повідомлення в поліцію надійшло о 22:33 за лондонським часом у четвер. Прибула на місце події поліція виявила шістьох поранених.

В результаті інциденту було посилено патрулювання поліцією лондонських вулиць. На це кинуто 600 озброєних поліцейських.

«Ми бачили атаки і в Бельгії і у Франції, тому було б нерозумно ігнорувати терористичні загрози», – заявив журналістам керівник британської Служби столичної поліції Бернард Хоган-Хау.

Додаткові сили поліції спрямовані на посилення охорону вулиць Лондона в рамках операції «Геркулес». Особливо пильну увагу буде приділено найважливішим пам’яток британської столиці.