Служби безпеки ізраїльських аеропортів зможуть на цілком законній підставі перевіряти електронну пошту у всіх пасажирів, що викликають які-небудь підозри.

Про це в офіційному листі, направленому в Асоціацію цивільних прав Ізраїлю, заявив юридичний радник уряду Ізраїлю Йехуда Ванштейн.

За словами пана Ванштейна, представники служб безпеки зможуть вимагати у в’їжджає в країну доступ до його електронною поштою, а у разі відмови – не пустити туриста на територію Ізраїлю. Оглядати не зобов’язаний надавати паролі від своїх ящиків, однак повинен показати прикордонникам свою переписку, якщо від нього це вимагають.

Нагадаємо, перші подібні випадки огляду особистої електронної пошти почали відбуватися вже в 2012 році. Що викликало критику представників Асоціації цивільних прав Ізраїлю, які розглядають це як пряме вторгнення в приватне життя.

Як відзначають туроператори, туристів, що планують відвідати держава Ізраїль завжди заздалегідь попереджають про всіляких перевірок на кордоні, тому люди зазвичай готові до будь-яких варіантів розвитку подій.

Навряд чи це нововведення і посилення контролю з боку служб безпеки може вплинути на турпотік, враховуючи і без того нереально суворі умови догляду.

Варто відзначити, що з недавніх пір при в’їзді до Ізраїлю співробітники прикордонного контролю сканують паспорти туристів, ще до перетину ними кордону країни.