З 1 липня 2013 року в банкоматах дочірніх банків «Ощадбанку», розташованих на території Туреччини і Хорватії, можна буде знімати готівку без комісії.

Нагадаємо, про плани створення «єдиного платіжного простору» між Туреччиною і Росією вперше стало відомо у минулому році. Тоді ЗМІ повідомляли про намір «Ощадбанку» придбати частину акцій великого турецького банку Garanti і скасувати після цього комісії для росіян при знятті готівки там. Також «Ощадбанк» обіцяв скасувати комісії при знятті готівки і в своїх дочірніх банках в Європі.

У результаті плани реалізувалися тільки в Туреччині (дочірній банк Denizbank) і Хорватії (дочірній Sberbank Europe), де тарифи на зняття готівки стали такими ж, як і в Росії.

Зазначимо, що раніше комісія при знятті готівки з дебетових карт «Ощадбанку», наприклад у Туреччині, становила 1% від суми зняття, але не менше 100 Rub, 3 USD або Euro 3.

Також варто відзначити, що зняти готівку без комісії можна буде тільки з карт Visa і MasterCard. При користуванні картками Electron і Maestro комісія складе 0,75% від суми зняття.

Впровадження домашніх тарифів на території Туреччини і Хорватії було обумовлено великим турпотоком росіян в ці країни. Мережа банкоматів розподілилася відповідно туристичного потоку: у Туреччині — понад 3300, а в Хорватії — 39 банкоматів.