Два готелю колишнього міністра фінансів Московської області Олексія Кузнєцова, «Alpes Hotel du Pralong» і «Crystal Hotel» в курортному місті Куршевелі у французьких Альпах, арештовані за рішенням французького суду. Таким чином, суд задовольнив клопотання Генерального прокурора Росії.

Як вважають у Генпрокуратурі РФ, зазначена нерухомість була придбана на гроші, отримані в Росії в результаті злочинної діяльності, хоча формально власники готелів – французькі юридичні особи. Як повідомила в п’ятницю прес-служба Генеральної прокуратури РФ, французький суд ухвалив рішення про арешт нерухомості, щоб отримати можливість її конфіскації в рамках кримінальної справи.

Колишній міністр фінансів Московської області Олексій Кузнєцов в даний час міститься у Франції у в’язниці. Апеляційний суд міста Ліона 18 жовтня задовольнив запит Генпрокуратури РФ про його екстрадицію на батьківщину.

Проти Олексія Кузнєцова в Росії порушено в різний час аж три кримінальних справи. Кузнєцову ставляться перевищення посадових повноважень, шахрайство, а також легалізація (відмивання отриманих злочинним шляхом коштів. Загальна сума шкоди, який заподіяно злочинними діями бюджету московської області, за версією слідства, становить близько 10 мільярдів рублів.

Влітку 2008 року Олексій Кузнєцов залишив Росію після виявлення у нього американського громадянства. На посаді міністра фінансів і віце-прем’єра уряду він перебував вісім років. У Франції Кузнєцов був затриманий у липні 2013 року одразу після того, як поліція отримала по телефону інформацію від невідомої особи.