Верховний Суд РФ скасував заборону для хворих на Снід працювати бортпровідниками…

До суду надійшла скарга стосовно одного з положень наказу Міністерства транспорту про медичному огляді диспетчерського і льотного складу, курсантів, стюардес, стюардів і кандидатів, які вступають до навчальних закладів цивільної авіації. Згідно з документом, люди не підходили для роботи бортпровідниками, якщо у них знаходили СНІД.

Враховуючи рішення Верховного Суду, людині можна заборонити працювати бортпровідником у зв’язку зі станом здоров’я тільки, якщо є відповідний висновок медиків.

Мін’юст і Мінтранс вимагали відхилити позов. На думку відомств, закон «Про якість та безпеку харчових продуктів» забороняє хворим на Снід працювати стюардами. Також виникають додаткові ризики при наданні першої медичної допомоги в можливих екстрених випадках, підкреслили відповідачі.

Як заявила в суді Наталя Гарна, старший науковий співробітник Федерального науково-методичного центру по профілактиці і боротьбі зі Снідом, багаторічні спостереження медиків не підтвердили, що ВІЛ передається через продукти харчування. Експерт підкреслила, що хворі на ВІЛ не мають право надавати першу медичну допомогу, якщо у постраждалих є відкриті рани.

Позовні вимоги підтримали і в Генпрокуратурі. Суд оголосив тільки резолютивну частину рішення, а його мотиви на даний момент не відомі.

У 2011 році Верховний Суд скасував норму, згідно з якою пілотами цивільної авіації не могли працювати громадяни, хворі на Снід, крім випадків, коли у осіб було медичний висновок, що дозволяє їм працювати на цій посаді. Мінтранс вніс зміни в правило в 2014 році.