Японські авіакомпанії All Nippon Airways (ANA) і Japan Airlines (JAL) оголосили про припинення польотів усіх належних їм літаків Boeing 787 Dreamliner, повідомляє Reuters. Таке рішення було прийнято в середу, 16 січня, після чергового інциденту з Лайнером мрії”.

Експлуатацію Boeing 787 Dreamliner авіакомпанії мають намір відновити лише після проведення ретельної перевірки всіх літаків цієї моделі, що входять у їхній парк.

Японія є найбільшим ринком збуту “Лайнерів мрії”. На частку ANA і Japan Airlines припадає 24 з 50 літаків Boeing 787 Dreamliner, переданих у даний момент замовникам. ANA володіє 17 “Лайнерами мрії”, JAL – сім’ю.

16 січня на борту Boeing 787 Dreamliner авіакомпанії ANA, що прямував з міста Ямагуті на заході країни в Токіо, приблизно через 45 хвилин після зльоту виникло задимлення. Літак, на борту якого перебували 129 пасажирів і вісім членів екіпажу, здійснив аварійну посадку в аеропорту Такамацу в центральній частині Японії. Ніхто з знаходилися на борту не постраждав. За попередніми даними, задимлення виникло за нештатної роботи акумуляторів.

За останні кілька днів це вже третій інцидент з Boeing 787 Dreamliner авіакомпанії ANA. 11 січня проблеми виникли відразу у двох “Лайнерів мрії” цієї авіакомпанії – у одного була виявлена тріщина в склі кабіни пілотів, у другого – витік палива.

З початку 2013 року низка пригод з Boeing 787 Dreamliner, в тому числі і належать ANA, був зафіксований в американських аеропортах, після чого Федеральне управління цивільної авіації США (Federal Aviation Administration) оголосило про перевірки безпеки всіх літаків цієї моделі.