Ірина Тарасова, 31-річна російська туристка з Підмосков’я, стала черговий (і першою з початку року) жертвою в довгій низці трагедій, які відбуваються з нашими туристами в Єгипті та ряді інших країн, куди масово виїжджають на відпочинок наші співвітчизники.

Ірина Тарасова прибула на єгипетський курорт Шарм-ель-Шейх, в один з центрів підводного плавання, в складі групи московського дайв-центру «Морські янголи». Смертельну травму Ірина отримала, коли брала участь у зануренні разом з 20 іншими учасниками групи. У момент спливання Ірина потрапила під працює гвинт проходив катери. Занурення, за словами його організаторів, відбувалося в традиційному місці, у острова Тиран, де судноплавство заборонено.

Сама Ірина Тарасова – сертифікований дайвер. Катер зник з місця події, є інформація, що його капітан затриманий. Офіційних результатів розслідування причин загибелі туристки поки немає.

Єгипет не без підстав в останні роки вважають найнебезпечнішою для російських туристів країною. Глава Ростуризму Олександр Радьков озвучив на прес-конференції наступні цифри: в 2012 році в Єгипті загинуло 88 туристів з Росії, ще 35 тисяч людей зверталися за медичною допомогою в страхові компанії.

Наступна за Єгиптом у трагічному для росіян рейтингу країна – Туреччина. Там в минулому році загинуло 30 російських туристів, а звернулися за медичною допомогою 63 тисячі осіб. 72 росіянина померли в минулому році в Таїланді, ще 22,5 тисяч наших співвітчизників з числа туристів знадобилася медична допомога.

Олександр Радьков вважає, що для скорочення кількості нещасних випадків за кордоном з нашими туристами, необхідно вдосконалювати механізми захисту співвітчизників.

У той же час деякі представники російського туристичного бізнесу схильні звинувачувати самих туристів. Так, генеральний директор компанії «Пегас Туристік» Ганна Підгірна вважає, що російські туристи часто ведуть себе на закордонних курортах занадто легковажно, стають на відпочинку безтурботними, безвідповідальними, що абсолютно неприпустимо при заняттях екстремальними видами спорту. Найчастіше «дурні», за її словами, нещасні випадки відбуваються тому, що наші туристи неуважно слухають гідів та інструкторів, зневажливо відносяться до їх інструкцій.