Єгипетський президент Мохамед Мурсі призначив у цей понеділок нового губернатора провінції Луксор.

Ним став колишній терорист Адель Мохамед Аль-Хайят, побічно причетний до найбільшого на території Єгипту теракту проти іноземних туристів, що відбувся в 1997 році, коли від рук терористичного угруповання «Джамаа Ісламія» загинули 58 іноземців, що приїхали на екскурсію до луксорскому храму Хатчепсут.

Як раз в ті роки він був активним членом цього угруповання і очолював одне з її підрозділів на території Єгипту, бо не міг не знати про підготовлюваний теракт проти туристів.

Загалом, його терористичний минуле не було забуто, і вже у вівторок в Луксорі почалися масові протести працівників туристичного сектора.

Примітно, що відразу після скандального призначення терориста губернатором Луксора, подав у відставку міністр з туризму Єгипту Хешам Зазу (Hesham Zazou), який заявив, що не буде працювати на посаді міністра туризму з терористом.

Нагадаємо, що найстрашніший теракт в історії Єгипті проти іноземців був здійснений 17 листопада 1997 року. Група іноземних туристів з 58 чоловік приїхала тоді на екскурсію на туристичному автобусі до храму Хатшепсут. Після того, як вони зайшли на його територію, туди увірвалися 6 головорізів, переодягнутих у форму поліцейських. З допомогою вогнепальної зброї і мачете вони вбили охорону, двох білетерів і всіх туристів, у тому числі дітей. Після чого зникли на автобусі туристів. Через деякий час їх трупи були знайдені в одній з печер поруч з Долиною фараонів. Всі вони закінчили суїцидом.

В ході розслідування спецслужбам вдалося з’ясувати, що теракт в Луксорі був лише частиною великої кампанії, задуманої терористичним угрупуванням «Джамаа Ісламія», з метою дискредитації туристичної галузі та позбавлення валютних надходжень уряду колишнього президента Хосні Мубарака.

Тому і не дивно, що факт призначення новим губернатором Луксора колишнього терориста, викликав таку реакцію у єгипетського суспільства і міністра з туризму.