Як заявив глава Міністерства закордонних справ великої Британії Філіп Хеммонд, в найближчі кілька днів авіарейси британських перевізників в єгипетський Шарм-ель-Шейх скасовуються.

Надзвичайний антикризовий комітет COBRA провів нараду з питань, які вимагали невідкладного вирішення у зв’язку з катастрофою в Єгипті пасажирського лайнера Airbus A321, що належав російському авіаперевізнику «Когалимавіа». Міністр закордонних справ Великобританії у своєму виступі на нараді заявив, що «безпека і захист підданих Великобританії повинні бути вище усього».

Починаючи з 6 листопада британські власті планують вивезти з Шарм-ель-Шейха туристів, повідомив глава Форін-офісу.

В ефірі телеканалу Sky News міністр уточнив, що надзвичайні заходи запроваджуються на 10 днів. Інформація, яка надходить з різних джерел, дозволяє припустити з високим ступенем імовірності, що на борту Airbus A321 був здійснений теракт, в результаті якого сталася трагедія. Але офіційні відомства РФ, в тому числі Мінтранспорту, наполегливо відкидають причетність до катастрофи терористів.

Голова міжнародного комітету Ради Федерації Костянтин Косачов висловив думку, що рішення британської влади про скасування пасажирських авіаперевезень в Шарм-ель-Шейх, більшою частиною мотивовано опором дій РФ в Сирії. Москва може прийняти аналогічне рішення тільки за умови, якщо буде достатньо вагомих, всебічно обгрунтованих підстав.

Після того як стало відомо про катастрофу A321, ряд провідних авіаперевізників, у тому числі Air Berlin, Air Arabia, Etihad Airways, Qatar Airways, Gulf Air (Бахрейн), Jazeera Airways (Кувейт) призупинили польоти за маршрутами, які проходили над територією Синайського півострова.

Лайнер A321, експлуатований російської авіакомпанії «Когалимавіа», під час виконання авіарейсу в Санкт-Петербург з єгипетського міста Шарм-ель-Шейха 31 жовтня зазнав аварії. На борту було 217 пасажирів, всі вони загинули.