Компанія VFS Global припинить з 11 жовтня поточного року прийом документів на оформлення шенгенських віз від імені іспанської Генконсульства…

Раніше на іспанську шенгенську візу можна було подати до 28 російських містах через візовий центр VFS Global. Тепер документи можна буде подати лише в містах, де є генеральні консульства Іспанії – Москві і Санкт-Петербурзі.

В офіційному повідомленні VFS Global говориться, що встигнути подати документи у візових центрах VFS Global зможуть ті заявники, які записалися не пізніше 10 жовтня поточного року. Всім іншим доведеться подавати документи тільки безпосередньо в одне з консульств.

Важливо те, що припинення прийому документів стосується лише іспанських віз. Від імені інших держав шенгенської угоди VFS Global продовжить приймати документи на отримання віз.

За словами Ірини Тюріній, голови прес-служби Російського союзу туріндустрії (РСТ), причина припинення прийому документів полягає в тому, що тендер на управління зарубіжних візових процесингових центрів виграла інша компанія – BLS International Services Ltd.

«Генконсульство Іспанії поки не давало інформації щодо того, чи стануть функціонувати відразу всі візові центи BLS після того, як складе свої повноваження з Іспанії VFS Global. Те, що тепер доведеться оформляти візи тільки в Пітері і Москві, створить значні незручності і може відчутно негативно позначитися на попиті на це туристичний напрямок. За інформацією туроператорів, в жовтні курортний турпотік в Іспанію значно падає, але екскурсійних залишається «на рівні», – пояснила Ірина Тюріна.