Єгипетські військові розстріляли колону автомобілів, що рухалися вночі на автотрасі в 360 кілометрах від Каїра з туристами з Мексики. За повідомленням міністерства внутрішніх справ Єгипту, жертвами обстрілу стали 8 мексиканських туристів і 4 супроводжували їх місцевих гідів, ще десять людей госпіталізовані з пораненнями.

За інформацією прес-служби МВС Єгипту, єгипетські силовики проводили спецоперацію у відокремленому від Каїра районі Ель-Вахат– переслідували бойовиків угруповання “Ісламська держава”. В забороненій зоні в пустелі в полі зору військових потрапила колона з чотирьох позашляховиків. Силовики з вертольотів відкрили по них вогонь. Як пізніше з’ясувалося, в автомобілі знаходилися туристи з Мексики.

Створеної в МВС Єгипту робочій групі належить з’ясувати причини, за якими в зоні контртерористичної операції виявилися автомобілі з мексиканськими туристами, та інші обставини трагедії.

Енріке Пенья Ньєто, президент Мексики, засудив розстріл туристів і зажадав проведення неупередженого розслідування трагедії від єгипетської влади.

Яким чином іноземні туристи опинилися в забороненій зоні без дозволів в 360 км від Каїра в нічний час, ще належить з’ясувати, оскільки жодна розсудлива туроператор не пощастить групу у віддалений пустельний район, коли в країні панує неспокійна обстановка. Швидше за все, мексиканські туристи подорожували самостійно, найнявши при цьому місцевих жителів в якості гідів.