У японському місті Саппоро, що на острові Хоккайдо, заарештований господар одного з міських готелів…

Причиною арешту стало те, що він примушував закордонних постояльців робити прибирання в номерах і застеляти ліжка, оплачуючи «праця» людей значними знижками на проживання.

Фактично, постояльці готелю працювали за оплату. А це порушує місцеве законодавство, згідно з яким зарубіжні громадяни, які мають короткочасну туристичну візу, не можуть працювати за винагороду.

Крім власника, поліція заарештувала погодилися на його умови постояльців. Ними виявилися громадяни Китаю та Малайзії. Постояльці не бачать у своїх діях порушень закону і стверджують, що зовсім не працювали і грошей не отримували. У заарештованого бізнесмена є ще 13 готелів, поліція має намір провести перевірку і в них.

Згідно зі статистикою японських правоохоронних органів, тисячі іноземців, перебуваючи в країні на підставі короткочасної туристичної візи, працюють нелегально. Схема проста: іноземні громадяни приїздять нібито з туристичними цілями в сезон збору врожаю в селянських господарствах, працюють в них, а також у готелях, де проживають.