Всесвітня організація охорони здоров’я вкрай стурбована небезпекою розповсюдження вірусу Зіку…

За даними фахівців ВООЗ, вірус може в найближчому майбутньому охопити весь Азіатсько-Тихоокеанський регіон.

У доповіді організації, зокрема, йдеться про «високу ймовірність нових випадків та спалахів епідемії Зіку.

Керівник ВООЗ Маргарет Чан повідомила, що глави країн АТР вкрай стурбовані ситуацією з вірусом Зіку, проти якого досі не винайдено вакцини.

Всього з початку спостереження в світі були зафіксовані випадки зараження в сімдесяти країнах, дев’ятнадцять з яких – країни АТР. На думку ВООЗ, загроза набуває глобальний характер.

Росію проблему вірусу Зіку теж торкнулася – медики виявили дев’ять випадків захворювання лихоманкою, зумовленої цим вірусом. У всіх випадках вірус був «імпортований» туристами з Домініканської республіки.

Ростуризм настійно рекомендує турфірмам, які продають туристичні продукти до «країн ризику», відкрито попереджати клієнтів про потенційну небезпеку зараження. Самим росіянам агентство радить вибирати для відпочинку країни з благополучної епідеміологічної обстановкою.

Фахівці нагадують, що основними рознощиками вірусу є кровоссальні комахи. Туристам, які все-таки знаходяться в країнах, де зафіксовані випадки лихоманки, рекомендується не нехтувати небезпекою і використовувати репеленти, носити світлий одяг по можливості максимально закриває тіло, використовувати протимоскітні пологи, закривати на ніч двері і вікна.

При перших же симптомах захворювання (висип, гарячка, кон’юнктивіт, втому, болі в суглобах і м’язах), навіть якщо вони з’явилися через два чи три тижні після повернення з поїздки, слід негайно звернутися до лікаря.