З 1 січня 2015 року почали діяти нові правила безвізового в’їзду до В’єтнаму для російських туристів.

Тепер громадяни нашої країни можуть в’їжджати на територію В’єтнаму без візи, пред’явивши лише закордонний паспорт, і знаходиться там до 15 днів, тільки у випадку якщо з їх попереднього в’їзду в цю країну пройшло більше 30 днів (тобто 1 раз протягом 30 днів).

Якщо ж до закінчення зазначеного в законі 30-денного терміну мандрівникові знову потрібно в’їхати на територію В’єтнаму, то потрібно буде обов’язково оформляти візу.

Оформити її можна або безпосередньо після прильоту (це найпопулярніший варіант серед туристів), або консульстві в Росії. У будь-якому випадку потрібно мати діючий не менше 6 міс. з дня закінчення поїздки закордонний паспорт, а також два кольорових фото 4*6.

Якщо вирішили отримувати по прильоту, ви повинні мати на руках так зване Invitation letter (дозвіл на її отримання по прильоту), яке зазвичай оформляє приймаюча в’єтнамська сторона. Плюс до цього в аеропорту потрібно буде заповнити анкету, яку видають зазвичай в літаку, або на стійці «Landing Visa».

У другому випадку, при оформленні в консульстві, вам буде потрібно запрошення у В’єтнам для візи, а також роздрукована і заповнена анкета з офіційного сайту Посольства В’єтнаму.

Також з початку цього року змінилися і вимоги до строку дії паспорта росіян, тепер він повинен бути дійсний не менше 6 місяців з моменту закінчення поїздки, замість колишніх 3,5 місяців.

У прес-центрі Російського союзу туріндустрії скептично поставилися до цих нововведень влади В’єтнаму, і впевнені, що нові правила суттєво ускладнять життя нашим мандрівникам, які віддають перевагу комбіновані тури по Південно-Східній Азії. Так, якщо турист після прибуття до В’єтнаму відправляється на екскурсійну поїздку в одну з сусідніх країн, а потім знову повертається, щоб ще трохи відпочити на в’єтнамських пляжах, то йому потрібно буде оформляти візу.