За заявою глави уряду Мальти Джозефа Мускати викрадачі лівійського лайнера покинули викрадений ними літак, що приземлився на Мальті, з останніми членами екіпажу…

Джозеф Мускат заявив, що викрадачі випустили з літака всіх пасажирів і членів екіпажу і тут же здалися владі. Сили безпеки Мальти взяли під варту викрадачів.

Один з викрадачів виходив з трапу літака, розмахуючи зеленим стягом — державним прапором Лівійської арабської джамахірії. Це колишня назва Лівії в період правління Муамара Каддафі.

Каддафі керував країною з 1969 року, загинув під час повстання, яке призвело до його повалення. За підтримки міжнародних сил повстання відбулося в 2011 році.

Один з викрадачів лівійського літака в інтерв’ю лівійському телебаченню заявляв, що є главою каддафистской партії. Викрадачі лайнера вимагали офіційного визнання цієї партії в Лівії.

Міжарабський телеканал “Аль-Арабія повідомив з посиланням на лівійську владу, що викрадачі літака звернулися до мальтійським влади з проханням про надання їм політичного притулку в країні.

Раніше стало відомо, що після приземлення викраденого лівійського літака в Міжнародному аеропорту Мальти адміністрація аеропорту оголосила про скасування або перенесення деяких рейсів.

Повітряне судно А-320, що виконував рейс в Лівії, викрали, а потім воно приземлилося на Мальті. Викрадений авіалайнер здійснював переліт між містами Сабха і Тріполі.

На борту перебувало 111 пасажирів і 7 членів екіпажу, а також одна або дві особи, угнавшие літак.

Державна авіакомпанія Лівії Afriqiyah Airways здійснює рейси більше ніж 25 держав Африки, Азії, Європи і Близького Сходу. Перевізник базується в аеропорту Тріполі, столиці Лівії.

В поточному році вже були випадки викрадення літаків. У березні 59-річний чоловік захопив авіалайнер EgyptAir, який виконував рейс між Олександрією і Каїром. Повітряне судно приземлилося на Капре, потім викрадач поступово відпустив всіх пасажирів і членів екіпажу. Після цього чоловік добровільно здався поліції і повідомив, що не бачив свою сім’ю 24 роки, тому що йому не дозволяли єгипетські влади.