У справі про викрадення російських туристів на Пхукеті з’являються нові подробиці…

Нагадаємо, на початку березня на острові Пхукет (Таїланд) пропали двоє російських туристів — Яна Стрижеус і Олексій Слабінський. Згодом дівчина була виявлена в одному з номерів готелю Blue Garden Resort (Бангтао), а тіло Олексія (приблизно) — в джунглях району Ченг Тхале (Лагуна Пхукет).

На основі даних, отриманих від Phuket Region 8 (туристична поліція Пхукета), вдалося вибудувати наступну хронологію подій:

Почалося все 6 березня, коли повернулася з занять Яна зустріла одного з їхніх знайомих — Андрія Забєліна, який посадив її в автомобіль і відвіз у невідомому напрямку. Пізніше поліція виявила у Андрія також паспорт на ім’я громадянина України Олександра Бойчука.

7 березня Яні оголосили, що вони з Олексієм нібито повинні Андрію велику суму грошей, після чого дали зв’язатися з хлопцем і обговорити це питання. Саме в цей день Олексій дзвонив родичів з проханням перерахувати близько 100000 $, Яну ж просто відвезли до найближчого банкомату і змусили зняти всі наявні на карті гроші — 90000 бат.

Зі слів Яни 8-9 березня викрадачі навантажили щось у кузов пікапа (імовірно, тіло Олексія), а її перевезли на одну з вілл в Bangtao Villiage. Хоча машина по дорозі кілька разів зупинялася, і Андрій з Антоном (так звали другого викрадача) ненадовго залишали її, бігти Стрижеус не намагалася (можливо, їй в їжу підсипали легкі наркотики або снодійне).

10 березня Яна спробувала втекти, звернувшись за допомогою до служби безпеки селища, але безуспішно — Андрій зумів переконати охоронців, що все в порядку.

13-14 березня. Дівчині вдалося подзвонити сестрі у Владивосток і дізнатися, що її пошуками вже займаються волонтери і поліція. Викрадачі, зрозумівши, що дівчину і правда розшукують, передумали відправляти її додому (як було вирішено незадовго до цього) і просто відвезли в готель Blue Garden Resort, де замкнули в одному з номерів. Самі ж зникли у невідомому напрямку.

16 березня співробітники готелю, які проникли в закритий, але неоплачений номер, виявили там Яну Стрижеус в непритомному стані з порізами на шиї і руках.

Тіло Олексія Слабинського (імовірно) було знайдено лише в кінці березня — службовими собаками, у джунглях південної частини острова. Візуальне впізнання неможливо (тіло пролежало три тижні в джунглях в жаркий вологий сезон), однак у залишках тканини на тілі, зібраних поліцією, рідні впізнали одяг Олексія. З повною упевненістю говорити про завершення пошуків можна буде лише після проведення судмедекспертизи, яка триватиме ще близько тижня.

В даний час поліція Пхукета оголосила винагороду в 500 000 бат за сприяння у пійманні викрадачів, а Яні Стрижеус як потерпілої і єдиною свідка, швидше за все, доведеться найближчим часом перебувати на території Таїланду – до завершення слідства.

Також читайте по темі: Російських туристів на Пхукеті викрали з-за боргів