Російські влади розробляють заходи з порятунку туристичного сезону в Криму. У Мінтрансі РФ обговорюють завдання забезпечення перевезень направляються в Крим російських туристів, при цьому планується організувати турпотік, аналогічний за масштабом минулорічного…

Туристів з України, в минулі роки складали основну масу турпотоку, в майбутньому сезоні в Криму, ймовірно, не буде, їх треба замінити росіянам, для яких головне питання сезону – як добратися до Криму?

Хоча в даний час поїзди ходять в Крим за розкладом, у «Федеральної пасажирської компанії» (ФПК) висловлюють стурбованість, що туристам, які вирішили відправитися в Крим по залізниці, доводиться двічі перетинати кордон – при в’їзді на Україну і при в’їзді в Крим, в Бєлгороді і Харкові, а потім у Мелітополі. У ФПК не виключають, що розклад доведеться змінювати, в зв’язку з збільшенням часу проходження прикордонно-митних процедур.

Ослаблення курсів гривні і рубля в останні місяці призвело до того, що ціни на залізничні квитки не знижуються, наголошується навіть деяке їх підвищення, і це турбує керівництво ФПК. Планується продовжити переговори з українською стороною з питання надання сезонних знижок, домовленості поки не досягнуто, але в ФПК сподіваються на успіх переговорів. А поки залізничний пасажиропотік з Росії в Крим знизився приблизно в два рази.

Що стосується авіаційних перевезень туристів в Крим, то тут основні проблеми виникають у сфері розширення географії польотів та зниження цін. Як показують дослідження онлайн-агентства з продажу квитків Biletix, виліт в Крим на сьогоднішній день здійснюється з Москви (92,6%), Єкатеринбурга, Казані, Новосибірська і Нижньовартовськ. У Мінтрансі РФ вважають географію вильотів занадто вузькою.

За даними Biletix середня ціна авіаквитка в Крим становила в 2013 році 10,1 тис. рублів, у перші три «позасезонних» місяця 2014 року вже досягла 9,7 тис. рублів. Така ціна порівнянна з вартістю перельотів на деякі популярні закордонні курорти, в ФПК вважають її занадто високою і закликають російські авіакомпанії знизити ціни, проявивши соціальну відповідальність, як під час проведення Олімпіади-2014. Для залучення російських туристів до Криму, як вважають у ФПК, переліт «туди-назад» не повинен коштувати вище 7-8 тис. рублів для вильоту з Москви і Санкт-Петербурга, і 12-14 тис. рублів для вильоту з міст Уралу та Сибіру.

У перспективі рішенням проблеми для збільшення числа росіян, які відпочивають у Криму, повинен стати міст через Керченську протоку. У ближчій перспективі, як вважають у ФПК, слід збільшити можливості поромної переправи через протоку, діючий пором вміщує лише кілька десятків автомобілів.

Любите відпочивати в Росії? Приїжджайте влітку і в Північну столицю, щоб своїми очима побачити одне з найкрасивіших міст нашої країни, тим більше що тури в Санкт-Петербург більш ніж доступні за цінами, і дістатися туди не складно з будь-якого великого російського міста.