Як вибрати зимовий костюм для риболовлі

9-14-2021

Як рибалці вибрати зимовий одяг?


Зимова риболовля – улюблений вид лову в Україні. Щоб повною мірою насолодитися єднанням з суворою природою, рибалці варто подбати про вибір правильної екіпіровки. В першу чергу, одяг для зимової риболовлі повинна бути водостійкою, теплою, при цьому легкої та мати продуманий дизайн. Хочу порадити зимние костюмы для рыбалки за кращою ціною.

Що важливо при виборі зимової куртки?


Більшість моделей зимових курток для активного відпочинку виконані з так званої «розумної» мембранної тканини, яка володіє двома важливими якостями. По-перше, вона не пропускає воду, тим самим захищаючи і в дощ, і в сильний снігопад. По-друге, вона виводить на поверхню внутрішні випаровування, що особливо важливо при активному русі. Саме таким чином одяг підтримує комфортний мікроклімат.

Природно, для риболовлі взимку костюм повинен в першу чергу захищати від холоду. Утеплювач повинен одночасно максимально ефективно зберігати тепло і бути дуже легким, не заважати рухам.
Кожен виробник спортивного зимового одягу прагне вдосконалювати матеріали утеплювачів, роблячи їх все більш легкими.

Яким може бути утеплювач в зимовому костюмі?


 • Синтепон – зараз такий матеріал застосовується тільки у виробах дуже низької цінової категорії. Він довговічний, але за своїми властивостями поступається більш сучасним матеріалам. Після прання він може втратити до половини товщини. Він також не придатний для холодної зими, мінімальна температура, для якої рекомендується такий матеріал – це -10.
 • Тинсулейт за своїми термозберігаючих якостям дорівнює пуху. Матеріал цей складається з тонких волокон, які відмінно утримують тепло. Одяг на тінсулейте дуже тонка, легка і тепла. Ще одна позитивна якість – він не деформується при пранні.
 • Холлофайбер, ізософт, файберскін і д.р.
  Ці синтетичні наповнювачі виробляються з волокон, які мають форму пружини, кулі або спіралі. Такі вироби особливо добре зберігають форму.
 • Гусячий пух – найпопулярніший серед натуральних утеплювачів. Цей матеріал довговічний, мало важить, відмінно відновлює форму. Пух водоплавних птахів не дозволяє волозі вбиратися за рахунок своїх водовідштовхувальних властивостей. З мінусів – це дуже аллергенная середовище, яке відмінно підходить для розмноження кліщів. Крім того, одяг на пуху довго сушиться.

У чому суть тришарового принципу?


Для максимального комфорту під час активного відпочинку в зимовий сезон варто дотримуватися принципу тришарового. Перший шар – це той одяг, яка безпосередньо контактує зі шкірою. Для пошиття такого білизни застосовують або натуральні матеріали, або спеціально розроблену синтетику, яка утримує тепло, швидко виводить вологу і сохне нетривалий час. Другий шар – ізолюючий. Він не дає теплу вийти назовні і не пропускає холод. І, нарешті, третій захисний шар – це зимові куртки та штани.

Зимові аксесуари для максимального комфорту?


Головний убір для зимової риболовлі, як і костюм, може бути виконаний з мембранних тканин. Для сильних морозів варто звернути увагу на такі фасони, як вушанка або шапка-шолом. Для їх пошиття застосовують як натуральний, так і штучне хутро із застосуванням «розумних» тканин і утеплювачів. Захистити від вітру обличчя і шию допоможе балаклава. Такий простий аксесуар, як шарф, виробники намагаються модернізувати для максимального комфорту під час активного відпочинку. Наприклад, в якості альтернативи більш звичним шарфам можна віддати перевагу масці-коміру з нагрудником, яка виконана з флісу. Деякі моделі зимових рукавиць доповнені відкидною верхньою частиною, що спрощує роботу з дрібними деталями оснащення. Шкарпетки для риболовлі також виготовляються із сучасних матеріалів, які відрізняються високими показниками зносостійкості, швидко відводять вологу і забезпечують вентиляцію ступень. Термошкарпетки, як правило, або взагалі не мають швів, або вони розташовані на зовнішній стороні, щоб не допустити натирання ними. Деякі моделі навіть наділені антибактеріальними властивостями, що допомагає уникнути появи неприємного запаху при тривалій шкарпетці.

При виборі одягу для зимової риболовлі, варто відповісти на кілька запитань.


 • На яку мінімальну температуру вона повинна бути розрахована?
 • Наскільки активно ви рухаєтеся під час риболовлі?
 • Які елементи дизайну важливі особисто для вас?

При грамотному виборі екіпіровки зимова риболовля дозволить зосередитися на полюванні за трофеєм, не відволікаючись на дискомфорт через погодні умови.

Які бренди популярні серед любителів риболовлі?


Рибалки віддають перевагу таким брендам, в моделях яких найбільше збалансовані невисока вартість, простий комфортний дизайн і висока якість, завдяки якому одяг дозволяє почувати себе в своїй тарілці в будь-яку погоду. наприклад:

 • костюми марки Norfin ;
 • СНГ бренду Fisherman ;
 • компанії Alaskan ;
 • популярні і ще два вітчизняних бренду – Novatex ;
 • а також марка Тритон .

При виборі одягу для зимового лову покупці в першу чергу враховують цінову категорію, практичність і довговічність моделі, температурний режим, а також дизайн, який за смаком рибалці.