Як зробити пресформи!!!

Штампування – один з найбільш вигідних способів обробки сталей тиском. Для неї необхідні прес, шайба і матриця, прес – форма, ножиці. В залежності від операції (згинання, різання, витяжка тощо Метал піддається штампуванню, як в гарячому, так і в холодному вигляді. Виготовлення прес – форми – тривалий і витратний процес, який вимагає високий рівень підготовки. Без прес – форми не обійтися при виготовленні багатосерійний деталей: дороге обладнання довго служить і веде до здешевлення кінцевого продукту. Для прес – форм використовують високоміцні сталі, здатні витримувати ударні навантаження. Ці сталі добре загартовуються і володіють високою в’язкістю. Також хочемо вам порекомендувати перейти на наш сайт.

Для холодної штампування застосовують гідравлічний прес з – за різноманітності його конфігурацій і невеликого витрати металу. Для вирубки і пробивання вибирають інструмент з великим ходом шайби. Сталі У8А і 8ХФ не застосовуються для виготовлення деталей прес – форм. Сталь У10А тверда після термообробки, але виготовлені з її допомогою деталі доведеться піддавати додатковій механічній обробці. Перший варіант зустрічається вкрай рідко із – за витрат, простіше зробити самостійно. У країнах СНД створюють форми від колонков до формотворчих.

Є тенденція на виготовлення прес – форм по спеціалізації. На різних заводах виготовляють всі частини форми, у кінцевому місці їх збирають в готовий продукт. Виготовлення форм для штампування алюмінієвих деталей здешевлюється шляхом повторного безремонтного використання прес – форм, які вже відпрацювали термін на більш високоточних деталях. Алюмінієві деталі не мають жорстких допусків, тому такий варіант прийнятний. Одна частина буде відповідати за рухому частину конструкції (пуансон), а друга за матрицю. Вибравши матеріали для заготовок та інструменту, можна створити форму для штампування.

Маючи креслення деталі, що проектується оснащення. За допомогою лазера або токарного верстата вирізують отвори і виїмки в заготовках для прес – форми. Для надійності потрібно щільно скріпити дві плити і зафіксувати до закінчення робіт. Щоб виготовити деякі деталі складного рельєфу, може знадобитися фрезерний верстат і подальша ручна робота напилком. Готовий виріб перевіряють у роботі на пробних виробах. Це дає можливість дізнатися результат і підігнати прес – форму у випадку яких – небудь неточностей. Литниковая система повинна бути налагоджена для кращого результату. Виготовлення прес – форми – процес складний, але необхідний для серійного виробництва деталей.