Який онлайн-перекладач працює краще

Нейромережі продовжують вчитися краще розуміти людину. Тепер це стосується і онлайн-перекладачів від Яндекса і Google. Але спочатку хочу вами порекомендувати дійсно кращий онлайн переводчик яким сам користуюся https://www.m-translate.com.ua/.

Напередодні нового 2018 року служба Бі-бі-сі перевірила, яка система машинного перекладу краще впорається з новорічними та різдвяними привітаннями, а також знайомими всім назвами фільмів і пісень.

Для початку журналісти вирішили перевести відому фразу Let it snow! З цим завданням обидва перекладача впоралися.

Фото: скрін відео

А як вони переведуть привітання: Have yorself a merry little Christmas. Коректний переклад «бажаю тобі веселого Різдва». Обидва сервісу виявилися далекі від ідеалу.

Фото: скрін відео

Контрольним завданням журналісти вирішили зробити новорічний гімн Rockin` Around Cristmas Tree. Коректно перевів сервіс Яндекс.

Фото: скрін відео

Як вдалося досягти такої точності перекладу?

“Нейронний переклад більш гладкий. Він більше заточений на граматику і розглядає контекст, — розповідає Девід Талбот, глава «Яндекс. Перекладач.» — Є й інший підхід — статистичний. Його називають “фразовим машинним перекладом”. Поєднання цих підходів дає дуже хороший результат».

Нейромережі серйозно покращують якість перекладу. Іноді результат дуже складно відрізнити від справжньої людської мови. Подібно людині, нейромережа може вчитися, але людський мозок обробляє мову все ще краще мережі. Одна з гострих проблем в цій сфері-це нерозуміння нейромережею двозначних або коротких фраз, вирваних з контексту. Такими часто є назви фільмів.

Наприклад, для онлайн-перекладача може виявитися проблемою перекласти назву фільму Love actually, що перекладається не “любов насправді”, а справжня або реальна любов.

Подивимося, як з цим впораються Google і Яндекс.

Фото: скрін відео

Цього разу Google впорався краще.

Прогрес не змусить себе чекати. Але навіть коли штучний інтелект опанує природними мовами досконало, ми навряд чи перестанемо вчити іноземні мови. Адже це захоплююче, і розвиває мізки, впевнений Девіт Талбот.