У єгипетських містах Порт-Саїд, Ісмаїлія і Суец за наказом президента країни Мохаммеда Мурсі введено надзвичайний стан, під час якого з 9 вечора до 6 ранку буде діяти комендантська година.

За три останніх дні в багатьох великих містах країни пройшли численні (стали вже звичайним явищем для єгиптян) акції протестів проти перебувають у влади ісламістів, які закінчилися сутичкою з поліцією і військовими. В результаті загинули близько 50 осіб отримали поранення не менше 400.

Найбільш запеклі зіткнення між маніфестантами були зафіксовані у місті Порт-Саїд: в ніч з п’ятниці на суботу сюди були введені війська армії Єгипту. Початком цього протистояння став винесений напередодні смертний вирок для більш двох десятків призвідників бійки між футбольними фанатами, що сталася на стадіоні цього міста рік тому: численні родичі і прихильники засуджених штурмували місцеву в’язницю, щоб відбити арештантів.

Незабаром всі ці протести швидко переросли в політичні і поширилися по багатьом великим містам Єгипту. Їх учасники звинувачують чинного президента Мурсі і його рух «Брати-мусульмани» в узурпації влади і невиконанні своїх передвиборчих обіцянок.

У низці єгипетських міст учасники цих акцій атакують будівлі місцевих адміністрацій і офіси «Братів мусульман», перекривають автотраси і навіть залізницю.

У столиці країни Каїрі сотні радикально налаштованих протестантів захопили одну з центральних станцій метрополітену – імені Анвара Садата, перекривши тим самим рух на ній. Демонстранти також намагалися прорватися в будівлю держтелерадіокомпанії, але ця спроба не вдалася.

Ситуація в Єгипті залишається вкрай напруженою, влада країни не в змозі навести порядок. Туристам рекомендується не залишати курортних зон і воздержать від поїздок до Каїра, Олександрії і інші великі міста.