У спробах збільшити потік російських туристів, влада Єгипту тимчасово відмінили плату за візу, складову 25 USD з людини.

Як повідомляє Міграційна служба Єгипту: «Оплата за візу в Єгипет скасована з 15 січня до кінця квітня 2015 року. Тобто по прильоту на відпочинок у цей період російські туристи також як раніше повинні будуть отримати штампи в свої паспорти, але платити за них вже не доведеться».

За даними міністерства туризму, з-за різкого ослаблення курсу рубля по відношенню до долара, турпотік з Росії до кінця 2014 року знизився майже на 50%, що сильно вдарило по турбізнесу країни.

Туроператор TEZ Tour, який працює на цьому напрямку, вітав ініціативу єгипетських властей скасувати візовий збір. Адже якщо порахувати економію на сім’ю туристів з двох дорослих і двох дітей, то вона складе 100 американських доларів, тобто за нинішнім курсом майже 6500 рублів. Враховуючи ту обставину, що туристичні путівки в Єгипет досить недорогі, даний факт при їх виборі може виявитися вирішальним.

Згідно зі статистичними даними Міністерства туризму Єгипту, в 2014 році країну відвідало три мільйони російських туристів, що на 40% перевищує їх число в 2013 році. Рекордна кількість іноземних туристів в країні спостерігалося в 2010 році, тоді сюди приїхало понад 12 млн. іноземців, майже 4 млн. з яких становили росіяни.